Wpisy dla kategorii: Nieruchomości

Lokalizacja nieruchomości

Osoby zamierzające kupić jakąś nieruchomość chętnie odwiedzają agencje nieruchomości w swoich miastach. Korzystanie z usług oferowanych przez biura nieruchomości jest dobrym wyjściem kiedy nie chcemy bądź też nie mamy czasu aby znaleźć odpowiadającą nam ofertę.Jednakże trzeba się liczyć z tym, że jest dojdzie do transakcji sprzedaży – kupna to trzeba będzie zapłacić ustalony procent dla biura od kwoty za jaką zostało kupione mieszkanie. Ponadto biura nieruchomości oferują pomoc w zdobyciu kredytu hipotecznego za kupno wybranej nieruchomości. Czyli udając się do biura pośrednictwa mamy zapewnioną kompleksową obsługę. Począwszy od wybrania właściwej nieruchomości po zdobycie finansów na jej zakup. Usługi pośrednictwa są wygodnym rozwiązaniem dla klienta ale właśnie na klientach krocie zarabiają biura. Generalnie lokalizacja w nieruchomościach jest najważniejsza i to od tego zależy czy w przyszłości łatwo będziemy w stanie sprzedać naszą nieruchomość oraz w jaki sposób będzie zmieniała się cena.

Mieszkanie spółdzielcze własnościowe

Mieszkanie spółdzielcze własnościowe to mieszkanie którym posiadacz może zupełnie swobodnie dysponować, jednak sam budynek w którym znajduje się mieszkanie należy do jednej ze spółdzielni mieszkaniowych i to ona nim zarządza. Jeśli chcemy sprzedać lub wynająć mieszkanie spółdzielcze własnościowe możemy to zrobić i zupełnie nie jest nam potrzebna zgoda spółdzielni.Poza tym decydując się na zakup mieszkania spółdzielczego własnościowego nie trzeba zostawać członkiem spółdzielni, choć członkowstwo daje uprawnienia takie jak możliwość decydowania o sprawach związanych z budynkiem (a więc na przykład, czy potrzebna jest wymiana okien czy kompleksowa naprawa domofonów itp.). Jeśli właściciel mieszkania spółdzielczego własnościowego chce, może założyć mu księgę wieczystą (na przykład na potrzeby kredytowania). Jest to ogólnie bardzo specyficzna forma własności ale już powoli spóldzienie dążą do tego żeby mieszkania takie były wykupywane na własność i żeby ludzi mieli pozakładane swoje odrębne księgi wieczyste na nieruchomość.

Media w służbie promocji

image Nie tylko Internet jest godny polecenia osobom prowadzącym sprzedaż nieruchomości, choć naturalnie nie można lekceważyć jego znaczenia. Należy wykorzystywać także inne media, wśród których znajdują się: prasa, różne formy reklamy graficznej, reklamy emitowane przez radio czy telewizję. Najbardziej popularne ze względu na niskie ceny inwestycji są informacje umieszczane w prasie w formie ogłoszeń, a także regularnie redagowanych artykułów.Każda forma ogłoszenia w czasopismach musi zawierać niezbędne elementy, czyli dane – adres, telefon, adres strony internetowej jeśli taka istnieje i kontakt mailowy do firmy lub jej przedstawiciela. Sprzedaż nieruchomości w ten sposób staje się o tyle łatwiejsza, że graficzna prezentacja oferty sprzyja zachęceniu klienta, a dostępność danych teleadresowych ułatwia kontakt. Oprócz umieszczenia reklamy w mediach dobrze sprawiają się też ulotki, broszury i inne formy, które w łatwy sposób można wręczyć klientowi.

Kupujemy mieszkanie w bloku

image Jeśli już dość mamy wynajmowania mieszkania w bloku i zdecydowaliśmy się na zakup własnego mieszkania postarajmy się, aby świadomie ulokować nasze ciężko zarobione lub pożyczone od kredytodawcy pieniądze.Sprawdźmy przede wszystkim, czy zbywca ma wszelkie niezbędne dokumenty, takie jak akt notarialny czy wypis z ksiąg wieczystych – musimy być pewni, że rzeczywiście posiada on prawa do lokalu, który chce nam sprzedać. Przeanalizujmy także stan prawny mieszkania (być może jest zadłużone lub obciążone hipoteką). Dokładnie określmy też jak przedstawia się sprawa opuszczenia lokalu przez obecnych lokatorów (oczywiście najwygodniejsza sytuacja jest wtedy, gdy lokal stoi pusty i czeka na swojego nowego właściciela). Jeśli okaże się, że wyżej wymienione aspekty nie budzą naszych wątpliwości, możemy śmiało przystępować do transakcji. Jeżel i już zdecydowaliśmy się na blok, dobrze jest wybrać taki który jest nowy, najgorzej kupować mieszkanie w starych zaniedbanych kamienicach i w blokach z wielkiej płyty, z drugiej strony zazwyczaj mają one najlepsze lokalizacje.

Kupujemy działkę

Marzeniem wielu z nas jest posiadanie własnego, pięknego i przytulnego domu, otoczonego wspaniale urządzonym ogrodem, domu stojącego na działce z pięknym otoczeniem, z daleka od wielkomiejskiego hałasu, zakładów przemysłowych, autostrad. Przy kupnie nieruchomości musimy więc uwzględnić wszystkie nasze wymagania i wybrać miejsce najbardziej odpowiednie.W zależności od przeznaczenia wyróżnia się działki budowlane, przemysłowe, rekreacyjne, siedliskowe, rolne oraz leśne. Działki budowlane przeznaczone są dla budownictwa jednorodzinnego, na przemysłowych w stawianych obiektach można rozwijać działalność gospodarczą. Na rekreacyjnych budujemy domki letniskowe lub domki całoroczne, na siedliskowych budynki gospodarcze i dom, rolne przeznacza się pod uprawy rolne i podobnie jak leśne nie są przeznaczone pod zabudowę. Wybór działki jest bardzo ważny, od tego zależy czy będziemy szczęśliwi w naszym przyszłym domu, jeżeli postawimy dom w złym miejscu wówczas prawie na pewno będziemy często rozczarowani a co za tym idzie nie będziemy zbyt szczęśliwi.