Archiwum miesiąca:: Październik 2016

Skandynawski styl

Prostota, elegancja i chłodne kolory to podstawa stylu skandynawskiego doskonale znanego z katalogów firmy meblarskiej właśnie ze Szwajcarii. Przyjmuje się, że ludzie pochodzący z krajów skandynawskich są przeważnie szczęśliwi i może w ich wnętrzach domowych kryje się sekret. Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim charakteryzują się wyraźną obecnością bieli, drewna i rzeczy wykonanych z naturalnych tworzyw. Dzięki temu mieszkaniec poczuje się jak na łonie natury. wykorzystane chłodne kolory takie jak błękitny, niebieski, biały pomogą się zrelaksować. Wnętrza wypełniają również proste meble, jak najbardziej funkcyjne. Są one również w bladych bądź białych odcieniach. Ważnym składnikiem jest duża ilość dodatków w mieszkaniu urządzonym w tym stylu. W Internecie można znaleźć sklepy specjalizujące się właśnie w doborze takich dodatków. Wszelkiego rodzaju poduszki, zegary, zawieszki dopełniają profesjonalny wygląd naszego wnętrza. Regały i półki wypełniamy książkami, wazonami i zdjęciami. Ma być przytulnie i tego się trzymamy w tym stylu.

Salon

Salon jest miejscem spotkań całej rodziny i znajomych. Z tego względu powinien być praktycznie urządzony. Większe pole manewru mają właściciele domów niż mieszkań. Ci drudzy nie muszę jednak martwić się zbytnio o wystrój, gdyż przeważnie jedna meblościanka załatwia problem. Na rynku istnieje wiele firm meblarskich, dlatego każdy znajdzie pasujący mu wzór i kolor. Front mebli jest najważniejszy. Prostota i funkcjonalność odnajdą się w każdym nowoczesnym wnętrzu. Jeżeli ktoś chce mieć klasyczne bądź wnętrza w stylu vintage to doskonałym pomysłem jest pójście na pchli targ gdzie można kupić idealnie dopasowane meble. Przy wyborze mebli należy się upewnić z jakich materiałów zostały one wykonane, gdyż będą nam służyły latami. W salonie powinna być wygodna, duża kanapa. Dobrym rozwiązaniem jest wstawienie narożnika, gdyż jedno miejsce jest praktycznie przeznaczone do leżenia. Jeżeli ktoś lubi miłe w dotyku materiały to powinien zrezygnować ze skóry, gdyż jest ona zimna i nie za bardzo nadaje się na mroźne wieczory.

Poddasze

image Często poddasze nie jest zagospodarowanym miejscem, szczególnie w starym budownictwie. To błąd gdyż poddasze świetnie nadaje się na pomieszczenia mieszkalne, a jeżeli nie to na gospodarcze czy biurowe. Tak naprawdę niezagospodarowane poddasze to marnowanie miejsca. Wystarczy wstawić parę okien, żeby światło wpadło do wnętrza i mamy idealny azyl. Niestety często problemem jest umeblowanie, gdyż spadzisty dach bez ścianek kolankowych pozbawia zaadaptowania dwóch ścian. Jednak gdy to architekt projektuje nowy dom to warto zaznaczyć, żeby te ścianki były wysokości co najmniej 100 cm, gdyż mniejsza wysokość będzie wykorzystywana tylko na schowki. Pod odpowiednią wysokością ścianki można postawić łóżko czy zorganizować łazienkę z wyposażeniem. Poddasze jest świetnym miejscem do zamieszkania jednak niektórych ludzi niskie ściany pod ukosem mogą denerwować, gdyż trzeba się natrudzić z dopasowywaniem mebli, które często muszą być wykonane na zamówienie. Plusem jest możliwość przeszklenia dachu i doskonałego oświetlenia.

Kuchnia

image Powraca moda na urządzanie kuchni w sposób praktyczny i ciepły tak żeby była ona sercem domu. Spędza się w niej jak najwięcej czasu. Wciąż kuchnie w większości domów i mieszkań są urządzane w tradycyjny, klasyczny sposób. Jednak coraz częściej, ludzie decydują się na urządzenie jej w stylu nowoczesny i przy okazji ekologicznym. Powracając do tradycyjnych wnętrz to urządzane są najczęściej w stylu prowansalskim lub angielskim, który kojarzy się raczej z odpowiednią tonacją kolorów i mebli wykonanych z drewna. Nowoczesne wnętrza to te w których przeważają metaliczne kolory. Można je ocieplić i ożywić poprzez kolor mebli kuchennych np. czerwony. Modern style wybierają w większości ludzie młodzi, małżeństwa lubiące swobodę i prostotę. tradycjonaliści wolą jednak drewniane meble w naturalnych kolorach lub bieli. W kuchni równie ważne jest oświetlenie. Dobrze dobrane lampy podkreślają kształty mebli oraz pomagają mieszkańcom w codziennych pracach kuchennych. Podwieszane sufity pomagają odpowiednio rzucać cienie.

Sypialnia

Sypialnia jest obok kuchni najważniejszym pomieszczeniem w domu. Z tego względu powinno położyć się odpowiedni nacisk na wystrój pokoju w którym się relaksujemy i odpoczywamy. Przede wszystkim w sypialni powinniśmy zapomnieć o pracy więc z oczu znikają nam biurka z dokumentami. Niedocenioną funkcję w sypialni pełni łóżko, które powinno być dostosowane do naszych potrzeb. Nie tyle rama łóżka co materac na którym śpimy powinien być wygodny. Warto zainwestować w garderobę a jeżeli mamy wystarczający metraż to warto pomyśleć o garderobie. Przeważającym kolorem w sypialni powinien być jakiś jasny, beżowy kolor. Będzie on dobrze wpływał na nasze samopoczucie. W sypialni spędzamy głównie poranki i wieczory stąd też potrzeba dopasowania odpowiedniego światła. Lampy podłogowe i sufitowe są również doskonałą okazją do wprowadzenia eleganckich elementów. Długie żyrandole idealnie nadają się do pomieszczeń z wysokim sufitem, jednak takie sypialnie nie często się zdażają.W większości przypadków w sypialni nie ma dużej ilości mebli. Jednak im więcej dodatków tym przytulniejsze wnętrze.