Archiwum miesiąca:: Lipiec 2016

Inwestowanie w nieruchomości.

W tym momencie opłaca się kupować nieruchomości czyli mieszkania w dużych miastach ponieważ wtedy mamy większą szansę na to że ktoś będzie chciał wynająć od nas mieszkanie. W mieście jest dużo studentów którzy co roku szukają mieszkania. To są właśnie potencjalni klienci i źródło naszych przyszłych dochodów. Jednak zanim będziemy chcieli do tego celu kupić mieszkanie to umówmy się kilka razy ze sprzedawcą i sprawdźmy jak ono wygląda realnie. Często zdjęcia są retuszowane albo na zdjęciach nie jest pokazywany cały dom. Wygląd zewnętrzny za pierwszy rzut oka bywa zwodniczy więc warto sprawdzić stan mebli jeśli są wliczone w cenę, okna, drzwi oraz łazienkę. Porozmawiajmy na każdy szczegół dotyczący mieszkania no i oczywiście rachunków za media. Przy podpisywaniu umowy zobaczmy co ona zawiera i obejmuje. Możemy też pokazać ją adwokatowi który sprawdzi jej wiarygodność. Będziemy wtedy bardziej pewni że kupujemy mieszkanie od zaufanej osoby. Sytuacje oszukania kupujących są nadal na porządku dziennym więc warto uchronić się od złej decyzji niż jej potem żałować.

Nieruchomości na południu

Jeśli wynajmiemy mieszkanie to możemy być spokojni że będziemy mieć pewne zakwaterowanie w czasie pilnego i niespodziewanego wyjazdu. Z hotelami jest różnie. Czasami nie można w żadnym znalezc wolnego pokoju i trzeba szukać noclegu w innych miejscach. Kiedy jednak podejmujemy się zakupu to również sporo zyskujemy. mamy tak jak było wcześniej powiedziane pewne lokum ale oprócz tego możemy wynajmować mieszkanie w okresie kiedy będziemy mieszkać w innym miejscu. W przypadku wziętego kredytu będziemy mieć wtedy na spłatę rat od osób które płacą nam czynsz. Jeśli jednak pieniądze były nasze to tylko na tym zarobimy. Jednak trzeba liczyć się z faktem że za granicą domy kosztują kilka razy drożej co jest sporym wydatkiem. W przypadku kredytu raty będą kilka razy wyższe niż w przypadku takiego samego mieszkania w Polsce no i oczywiście okres spłaty będzie dłuższy. W celu zakupienia nieruchomości warto wybierać kraj który jest bezpieczny pod względem politycznym jednak odwiedza go sporo turystów. Będziemy mieli wtedy sporą szansę na wynajęcie mieszkania o każdej porze roku.

Nieruchomość za granicą

image Kiedy dochodzimy do wniosku że wydajemy za dużo pieniędzy na opłacanie hoteli to warto pomyśleć o zakupieniu nieruchomości na granicą, ostatnio widziałem ofertę opisaną jako sprzedaż nieruchomości Hiszpania i generalnie można tam było znaleźć wspaniałe nieruchomości, które z perspektywy naszego kraju wyglądają bajecznie. Zresztą takie nieruchomości wakacyjne są coraz bardziej popularne i coraz więcej ludzi się decyduje na ich zakup a co za tym idzie coraz więcej pośredników w naszym kraju ma dostęp do bazy z takimi nieruchomościami. Popularne są zarówno nad morzem jak i w dużych miastach, nieruchomości w hiszpanii Barcelona to jedno z częściej szukany miast. Nie powinno nikogo to dziwić, kto chociaż jeden raz był w Barcelonie. Nieruchomości Hiszpania z drugiej strony to również okazja na zrobienie interesu, ponieważ obecnie można tam kupić nieruchomości dość tanio i jeżeli stać nas na zamrożenie odpowiedniej ilości pieniędzy to mamy szansę na dobry zarobek w przyszłości.

Apartament pod wynajem

image Jeżeli myślimy o inwestowaniu w nieruchomości to warto jest najpierw nabyć pewnej wiedzy aby mieć dobry start i nie popełnić błędu, jedną z ważnych sprawa a właściwie często kluczową jest sposób finansowania zakupu nieruchomości, tutaj możemy zdecydować się na tradycyjny kredyt lub leasing nieruchomości, ta druga opcja oczywiście nie jest dostępna dla każdego, ale z całą pewnością daje ona bardzo ciekawe możliwości jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą. Szerzej opisane jest to na stronie nieruchomości porady, gdzie w przystępny sposób zostały przedstawione wszelkie niezbędne informacje jak prosto i skutecznie inwestować w nieruchomości. Dzięki temu wiele osób rozpoczyna swoje nowe życie. Wart wybrać się na gospodarka nieruchomościami szkolenie, tam też poznamy kilka przydatnych technik w zarządzaniu naszymi nieruchomościami. Generalnie inwestowanie w nieruchomości może okazać się świetnym sposobem na życie, jeżeli tylko mamy odrobinę pomysłu jak to wszystko zgrać ze sobą, wówczas jest spora szansa że odniesiemy sukces.

Nad morzem

Zazwyczaj są to pasjonaci morza albo osoby które chcą być zawsze blisko wody i mieć prywatność. W takiej sytuacji możemy liczyć na prywatną plażę gdzie nikt nas nie będzie nachodził, codziennie piękny widok morza z okna i nawet szum morza. Nie należy zapominać o darmowym jodzie i jego zdrowotnych korzyściach jakie wpływają na nasz organizm. Jeśli nie będziemy mieszkać w domku przez cały rok to możemy go wynajmować i w ten sposób inwestycja nam się szybciej zwróci. W okresie letnim aż roi się od turystów którzy poszukują lokum na kilka dni. to może okazać się dochodowym biznesem. Jeśli chodzi o minusy to trzeba pamiętać ze jeśli domek stoi na plaży to możemy liczyć na to ze będzie podlegał wpływowi wiatru i wody w czasie przypływu. Dom trzeba co roku konserwować co jest dodatkowym wydatkiem. Oczywiście trzeba też zdawać sobie sprawę z zagrożeń takich jak tsunami które mogą zniszczyć nasz cały dom. Warto w takim wypadku od razu ubezpieczyć je na wypadek klęsk żywiołowych.