Archiwum miesiąca:: Grudzień 2015

Dekorator

Jeśli chcemy, by nasze mieszkanie zyskało indywidualny wymiar, a jednocześnie nie mamy specjalnie oryginalnych pomysłów lub nie potrafimy pomysłów zamienić na konkretne rozwiązania – zgłośmy się do firmy dekoratorskiej. Powstające ostatnimi czasy budownictwo ma bardzo wiele różnych możliwości, ale nie zawsze potrafimy je samodzielnie wydobyć. Wybór odpowiedniej osoby, która dostrzeże, jakie możliwości ma budownictwo, w którym mieszkamy, pomoże osiągnąć właściwy efekt. Dekorator musi poznać nas, nasze pasje i dowiedzieć się, jakie mamy oczekiwania. Czasami wydobywa ukryte głęboko w nas marzenia i próbuje je dostosować do mieszkania, bo budownictwo też ma określone parametry. Dobry dekorator powinien z nami współpracować, nie może narzucać nam pomysłów, nawet jeśli uważa, że są świetne i dostosowane do mieszkania. To my w mieszkaniu powinniśmy czuć się komfortowo i my na co dzień będziemy funkcjonowali w otoczeniu stworzonym przez innych. Jednocześnie powinniśmy być gotowi na kompromis. Niektóre zaproponowane rozwiązania mogą być świetne.

Kolor

image W nowym mieszkaniu czy domu bardzo ważny jest dobór właściwych kolorów, począwszy od przedpokoju po łazienkę. Obecne trendy kolorystyczne pozwalają na dużą dowolność. Nie ogranicza nas również budownictwo, gdyż faktura ścian zawsze może być dostosowana do naszych oczekiwań. Niektórzy uwielbiają kolory nasycone, ciemne, dominujące. Intensywna czerwień i soczysta zimna zieleń nie jest dla takich ludzi niczym nowym. Bardzo dobrze na takie kolory reaguje nowoczesne, przestronne budownictwo, które uwielbia wyzwania, także w doborze kolorystyki. Są też zwolennicy minimalizmu i jak najmniejszej ingerencji koloru w fakturę mieszkania. Ściany muszą być w tym przypadku jedynie tłem dla mebli i różnorodnych gadżetów dekoracyjnych. Wysmakowane budownictwo doskonale znosi wszelkie rewolucje w kolorystyce pomieszczeń. Współczesne mieszkania są wyższe i wszystkie kolory, odpowiednio dobrane dobrze tu wyglądają. Umowny podział przestrzeni w mieszkaniu sprzyja również temu, że mieszkańcy chętnie do niego wracają i przebywają z ogromną przyjemnością, bo pomaga im odpocząć od codziennych obowiązków.

Taras

image Doskonałym wykończeniem naszych domów i mieszkań są tarasy. Zyskują one coraz większych zwolenników, którzy w mieście tęsknią za sielskością wsi. Bardzo przyjemnie jest, gdy w ciepły poranek możemy na tarasie zjeść śniadanie, a wieczorem wypić filiżankę kawy. Ostatnio budownictwo odpowiada na tego typu zapotrzebowanie. Aby taras zyskał swój charakter wypoczynkowy, potrzeba trochę zainwestować w jego urządzenie. Zacznijmy od wyłożenia podłogi specjalnymi płytkami, które pozwolą utrzymać czystość. Na nie warto położyć wykładzinę lub chodnik, które wyciszą całość. Uważa się, że budownictwo z tarasową zabudową jest coraz bardziej popularne. Jeśli na tarasie postawimy donice z pięknymi roślinami, zainwestujemy w specjalnie impregnowane meble, które nie ulegną zniszczeniu podczas zmiennej w naszym klimacie pogody, i jednocześnie powiesimy skrzynki z kwiatami, szybko może się okazać, że jest to najprzyjemniejsze miejsce w całym mieszkaniu. Kiedy chcemy, żeby budownictwo służyło również wygodzie przekonajmy się do tarasu. Na pewno zyskamy też dodatkową powierzchnię.

Estetyka

Dla zabieganych młodych ludzi, którzy nie są jeszcze obciążeni rodziną spędzanie czasu we własnym mieszkaniu jest luksusem, do którego tęsknią po wielu godzinach wyczerpującej pracy. Młodzi ludzie są bardziej skłonni, by budownictwo, było nie tylko koniecznością, ale pozwalało na rozwijanie fantazji. Mieszkanie zatem powinno być jednocześnie przytulne i niebanalne. Młodsi są bardziej skłonni do eksperymentowania z projektem, kolorem, fakturą. Inwestują w budownictwo, by przynosiło im zadowolenie i satysfakcję. Bardzo ważna jest ogólna estetyka mieszkania czy domu. Wszystko pozornie może się od się od siebie różnić, ale ogólnie musi sprawiać harmonijne wrażenie. Nie dziwi nas, gdy budownictwo łączy elementy stare z nowymi. W supernowoczesnym pokoju doskonale wyglądają meble, które odziedziczyliśmy po dziadkach i pradziadkach. Więcej nawet, takie eklektyczne połączenie może dać niebanalny efekt, podziwiany przez gości. Równie dobrze wygląda sytuacja odwrotna, gdy stare budownictwo zyskuje nowy wyraz przez zastosowanie nowoczesnych technologii.

Brama wjazdowa

Jednym z elementów, które muszą zakupić szczęśliwi posiadacze domów to brama. No i kiedy przychodzi do decyzji to stajemy przed nie lada wyzwaniem. Wybór bram na rynku jest olbrzymi, zarówno, jeżeli chodzi o ich kształt jak i również, jeśli mówimy o sposobie zamykania. Jedną z podstawowych rzeczy wpływających na koszt bramy są materiały, z których jest wykonana. Najtańsze będą bramy wykonane z desek a zdecydowanie najdroższe są bramy kute. Bramy kute to niemalże osoby rozdziała. Wybór jest ich olbrzymi a kształt zależy od nas lub od fantazji osoby, która tą bramę dla nas wykonuje na zamówienie. Przeważnie, jeżeli zobaczymy dom otoczony kutym płotem i kutymi bramami jak i furtkami, możemy w ciemno stwierdzić, że kosztował on fortunę i zapewne mieszkają tam zamożni ludzie. Kolejny z elementów bramy to sposób jej zamykania. Tutaj do wyboru są dwie opcje, pierwsza to tradycyjne zamykanie ręczne i druga nowocześniejsza, ale i droższa to zamykanie bramy automatyczne przy użyciu specjalnych siłowników. Najczęściej bramy z siłownikami są stosowane tam gdzie jest daleko do garażu lub c oczywiste w garażach wielo stanowiskowych, generalnie w domach oczywiście również tego typu bramy są popularne ale jednak chyba jeszcze przeważają te otwierane ręcznie. Warto jest za to zamontować bramę z siłownikiem jako drzwi do garażu. Jest to niewątpliwie wygodne, zwłaszcza, kiedy na dworze panują złe warunki pogodowe. W takim momencie docenia się co to znaczy otworzyć sobie bramę bez wysiadania z samochodu.